درآمد طراحی سایت در خارج از ایران

بسیاری از علاقه مندان به علم طراحی سایت میکوشند تا درامد خود را هرچه بیشتر نمایند و تنها راهی که به ذهن آنها میرسد درامد طراحی سایت در خارج از کشور است. اما اطلاع از قوانین و شرایط خارج از ایران نیز بسیار مهم است که حتما باید از آنها اطلاع داشته باشید. در این […]

...
درامد طراحی سایت در خارج از ایران

بسیاری از علاقه مندان به علم طراحی سایت میکوشند تا درامد خود را هرچه بیشتر نمایند و تنها راهی که به ذهن آنها میرسد درامد طراحی سایت در خارج از کشور است. اما اطلاع از قوانین و شرایط خارج از ایران نیز بسیار مهم است که حتما باید از آنها اطلاع داشته باشید. در این مقاله از سیوا تنها در مورد درامد طراحی سایت در خارج از ایران صحبت نموده ایم و برای قوانین این موضوع نیز مقاله جدیدی برای شما عزیزان آماده میکنیم.

نکته بسیار مهمی که در اینجا وجود دارد هزینه های زندگی در خارج از ایران است. بسیاری از افراد فکر میکنند که با این درامد هایی که کمی پایین در نوشته شده است زندگی بسیار مرفح و راحتی در خارج از ایران خواهند داشت. اما هنگام مقایسه مخارج زندگی با این درامد ها متوجه خواهید شد که تقریبا کیفیت زندگی شما با ایران و درامدی که هم اکنون دارید تفاوت زیادی نخواد داشت. اگر به دنبال درامد های بسیار بالا و زندگی مرفح هستید توسیه ما این است که به صورت فریلنسنگ از داخل ایران پروژه های دلاری را انجام دهید.

با توجه به قیمت دلار و هزینه های زندگی اگر درامد دلاری در ایران داشته باشید و هزینه های زندگی خود را به ریال پرداخت کنید ممکن است در دایره افراد ثروتمند ایران قرار گیرید. اما فروختن توهم کار ما نیست و ما تنها واقعیت ها را به شما میگوییم. گرفتن پروژه های خارجی و دلاری از ایران کاری بسیار دشوار و در برخی موارد غیر ممکن میباشد. با وجود افراد هندی که در این زمینه متخصصین بسیاری دارند و با هزینه های بسیار پایینی کار میکنند گرفتن این پروژه ها بسیار دشوار میشود.

عوال موثر بر درامد طراحی سایت

درآمد طراحی سایت در خارج از ایران به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • مهارت و تجربه: طراحان با تجربه و دارای مهارت های تخصصی، نرخ دستمزد بالاتری نسبت به افراد مبتدی دریافت می کنند. قطعا افرادی که تجربه بیشتری در این زمینه دارند نمونه کار های حرفه ای و بسیار زیادی دارند که میتوانند به کارفرما ارائه کنند. این موضوع میتواند بسیار در محل استخدام افراد و یا پروژه هایی با هزینه ها و دستمزد های بالا تر باشد. همچنین افراد با تجربه میتوانند پروژه ها را بسیار سریع تر از افراد تازه وارد به کارفرما تحویل دهند که همین موضوع نیز میتواند باعث افزایش دستمزد آنها شود.
 • محل: به طور کلی، دستمزد طراحان وب در کشورهای توسعه یافته مانند ایالات متحده، کانادا و استرالیا بیشتر از کشورهای در حال توسعه است. کشور های توسعه یافته هم اکنون دریافته اند که کسب و کار آنها با داشتن وبسایت بسیار بیشتر رشد خواهد نمود اما در کشور های در حال توسعه این موضوع کمرنگ تر میباشد. قانع کردن یک فرد که در بازاریابی سنتی مانند مغازه های کنار خیابان سود بیشتری را میبیند برای طراحی وبسایت کار ساده ای نیست.
 • نوع پروژه: پروژه های پیچیده و بزرگتر، مانند وب سایت های تجارت الکترونیک یا برنامه های وب، معمولاً هزینه بیشتری نسبت به وب سایت های ساده تر دارند.همچنین نوع تخصص افراد نیز میتواند در این موارد دخیل باشد. در برخی از پروژه ها کسب و کار های کوچک قصد داشتن وبسایت را دارند که در این صورت متخصصان طراحی سایت با وردپرس این کار را بسیار بهتر و سریع تر انجام میدهند اما در پروژه های سنگین و وب اپلیکیشن ها سایت های برنامه نویسی شده و برنامه نویسان وب پیشتاز هستند.
 • کارفرما: شرکت های بزرگ و سازمان ها معمولاً نرخ دستمزد بالاتری نسبت به شرکت های کوچک یا افراد ارائه می دهند. این موضوع به دلیل درامد کمتر شرکت های کوچک نسبت به شرکت های بزرگ میباشد. این شرکت های کوچک معمولا سرمایه خود را تقسیم میکنند و قسمت کمی را به طراحی سایت اختصاص میدهند.

با این حال، به طور کلی می توان گفت که درآمد طراحی سایت در خارج از ایران می تواند بسیار بالاتر از ایران باشد. همانطور که به احتمال بسیار زیاد از این موضوع آگاهی دارید به دلیل رشد روز افزون قیمت دلار نسبت به ریال ایران در کشور ماست. پس اگر درامد شما دلاری باشد بسیار بیشتر از پروژه های داخلی درامد خواهید داشت . میانگین حقوق یک طراح سایت میتواند نسبت به کشوری که در آن فعالیت میکند نیز متغیر باشد . برخی از کشور ها کمتر و برخی دیگر بیشتر دستمزد میدهند.

میانگین درامد طراحی سایت در خارج از ایران

در اینجا میانگین حقوق سالانه طراحان وب در برخی از کشورهای خارجی آمده است:

 • ایالات متحده: 66,000 دلار
 • کانادا: 63,686 دلار کانادا
 • استرالیا: 71,000 دلار استرالیا
 • آلمان: 51,000 یورو
 • انگلستان: 41,000 پوند

علاوه بر حقوق پایه، طراحان وب در خارج از ایران ممکن است مزایای دیگری مانند بیمه درمانی، مرخصی با حقوق و برنامه های بازنشستگی نیز دریافت کنند.

هزینه طراحی سایت در خارج از کشور :

هزینه های طراحی سایت در سراسر دنیا ممکن است نسبت به بزرگی و پیچیدگی پروژه بسیار متغیر باشد. برای این کار بیایید نگاهی به سایت فایور که یک سایت فریلنسری خارجی است بی اندازیم. البته این امر ممکن است به پروژه ای یا استخدامی بودن شما نیز بستگی داشته باشد. کار های پروژه ای همیشه درامد بیشتری را به خود اختصاص میدهند.

هزینه طراحی سایت در خارج

همانطور که مشاهده میکنید هزینه طراحی سایت در خارج میتواند بیت 10 تا 1000 یورو متغیر باشد.

راه های کسب درآمد از طراحی سایت در خارج از ایران:

راه های کسب درامد دلاری از طراحی سایت

 • کار فریلنس: طراحان وب می توانند به صورت آزاد برای مشتریان در سراسر جهان کار کنند. وب سایت های زیادی مانند Upwork و Fiverr وجود دارند که طراحان را به مشتریان متصل می کنند. نمونه ایرانی این سایت ها نیز وجود دارد که شما میتوانید پروژه های داخلی را از آنجا به دست بیاورید. از این نمونه سایت ها میتوان به پونیشا و کارلنسر اشاره نمود.
 • استخدام در یک شرکت: شرکت های زیادی در سراسر جهان به دنبال طراحان وب با استعداد هستند. می توانید از طریق وب سایت های کاریابی یا با تماس مستقیم با شرکت ها شغل پیدا کنید. اما دقت داشته باشید که اگر قصد استخدام شدن در یکی از شرکت های خارج از ایران را دارید حتما قبل از مصاحبه از یک وکیل مهاجرت مشاوره دریافت نمایید تا در مورد مهاجرت به مشکلات قضایی برخورد نکنید.
 • راه اندازی کسب و کار خود: طراحان وب می توانند با راه اندازی شرکت طراحی وب خود، خوداشتغال شوند. این گزینه می تواند سودآور باشد، اما نیاز به تلاش و تعهد زیادی دارد. همچنین برخی از کشور های دیگر غیر از ایران ممکن است محدودیت هایی برای تاسیس شرکت توسط مهاجرین داشته باشند که در این باره نیز وکیل مهاجرت میتواند کمک بسیار زیادی به شما بکند. دقت داشته باشید که این موضوع نیازمند سرمایه بسیار زیادی نیز میباشد.

نکاتی برای افزایش درآمد طراحی سایت در خارج از ایران:

نکات درامد طراحی سایت در خارج

 • مهارت ها و تجربه خود را توسعه دهید: با گذراندن دوره های آموزشی، شرکت در کارگاه های آموزشی و مطالعه کتاب ها و مقالات می توانید مهارت های خود را ارتقا دهید. این کار باعث میشود که در هنگام اتخدام و یا مصاحبه های کاری قابلیت ها و مهارت های خود را به رخ کشیده و کارفرمای خود را هرچه بیشتر جذب خود نمایید.
 • نمونه کار خود را بسازید: نمونه کار قوی از بهترین کارهای خود را به صورت آنلاین بسازید. نمونه کار ها نیازی به واقعی بودن ندارند . شما میتوانید چند نمونه کار فرضی برای خود ایجاد کنید. به عنوان مثال میتوانید یک سایت فروش لباس طراحی کرده و به عنوان نمونه کار سایت فروش لباس به کارفرما ارائه نمایید.
 • شبکه سازی: با دیگر طراحان وب، متخصصان بازاریابی و صاحبان مشاغل ارتباط برقرار کنید. این کار باعث میشود که شما بتوانید از تجارب دیگران نیز استفاده نمایید و یا در برخی موارد پروژه هایی را نیز از طریق همین دوستان دریافت کنید. اما بزرگ ترین مزیت این امر این است که اگر در جایی به مشکل بر بخورید میتوانید از دوستان خود کمک دریافت نمایید.
 • مهارت های بازاریابی خود را ارتقا دهید: یاد بگیرید که چگونه وب سایت و خدمات خود را به طور موثر بازاریابی کنید. در صورتی که بازار یابی خوبی نداشته باشید نمیتوانید پروژه های زیادی دریافت کنید یا اگر پروژه هایی را نیز به شما واگذار کنند معمولا سود زیادی نخواهند داشت و دستمزد زیادی دریافت نخواهید نمود.
 • به زبان انگلیسی مسلط شوید: انگلیسی زبان اصلی تجارت بین المللی است. تسلط بر زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا با مشتریان و همکاران در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید. اگر این زبان را بلد نباشید ممکن است نتوانید با کارفرمای خود ارتباط برقرار کنید و یا اینکه توضیحات او را بر روی سایت پیاده سازید.

درآمد طراحی سایت در خارج از ایران می تواند بسیار بالا باشد. با تلاش، مهارت و تعهد، می توانید به عنوان یک طراح وب در خارج از ایران به موفقیت برسید.

آنچه در این مطلب میخوانید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *