سئو چیست و چه کاربردی دارد ؟ سیوا

 برای بسیاری از کاربران ایرانی و خارجی این سوال یکی از سوالات مهم میباشد که سئو چیست ؟ تا کنون پاسخ های بسیار زیادی برای این سوال مطرح شده است که هر کدام این پروسه را به گونه ای شرح میدهند اما شرح اصلی این پروسه چیست >؟ در این مقاله از سیوا میتوانید به […]

...
سئو چیست ؟

 برای بسیاری از کاربران ایرانی و خارجی این سوال یکی از سوالات مهم میباشد که سئو چیست ؟ تا کنون پاسخ های بسیار زیادی برای این سوال مطرح شده است که هر کدام این پروسه را به گونه ای شرح میدهند اما شرح اصلی این پروسه چیست >؟ در این مقاله از سیوا میتوانید به پاسخ سوال خود رسیده و از گمراهی خارج شوید. سعی بر این شده است تا از حاشیه ها دور شده و به صورت خلاصه جواب این سوال را به شما برسانیم. در صورت وجود هرگونه سوال یا مشکل در مورد این مقاله میتوانید زیر همین پست یا در پشتیبانی آنلاین سوال خود را مطرح سازید.

انواع سئو

به طور کلی (SEO) مخفف Search Engine Optimization و به معنی بهینه‌سازی موتور جستجو است. این فرآیند شامل مجموعه‌ای از اقدامات و استراتژی‌ها برای بهبود رتبه وب‌سایت شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجو مانند گوگل می‌شود. با رتبه‌بندی بالاتر، وب‌سایت شما بازدیدکنندگان بیشتری را جذب خواهد کرد که این امر می‌تواند منجر به افزایش فروش، آگاهی از برند شود.

این پروسه را میتوان در دو نوع اصلی دسته بندی نمود:

  • سئو داخلی (On-Page SEO):

سئو داخلی

این نوع سئو بر بهینه‌سازی عناصر وب‌سایت شما تمرکز دارد، مانند محتوا، عناوین صفحه، متا تگ‌ها و ساختار وب‌سایت. به صورت کلی میتوان گفت هرکاری که متخصصین برای بهبود رتبه در نتایج روی خود سایت انجام میدهند مربوط به این بخش میباشد.

  • سئو خارجی (Off-Page SEO):

سئو خارجی

این نوع بر ایجاد بک‌لینک به وب‌سایت شما از وب‌سایت‌های دیگر تمرکز دارد. بک‌لینک‌ها به موتورهای جستجو نشان می‌دهند که وب‌سایت شما محتوای قابل اعتماد و باکیفیت دارد. اما دقت داشته باشید موتور های جستجو مانند گوگل همیشه تاکمید بر این دارند که بک لینک ها را نخرید ، آنها را به دست بیاورید. 

مزایای سئو

مزایای سئو

  • افزایش ترافیک ارگانیک: سئو می‌تواند به جذب بازدیدکنندگان بیشتر به وب‌سایت شما از طریق نتایج جستجوی ارگانیک کمک کند. این نوع ترافیک ارزان‌تر و پایدارتر از ترافیک پولی است. ترافیک های پولی شامل تبلیغات گسترده ای میشوند که ممکن است برخی از افراد نتوانند این هزینه ها را پرداخت نمایند. هرچند به صورت رایگان انجام نمیشود اما هزینه آن بسیار پایین تر از تبلیغات گسترده است.
  • بهبود آگاهی از برند: با رتبه‌بندی بالاتر در نتایج جستجو، نام تجاری شما در معرض دید افراد بیشتری قرار خواهد گرفت. برند هایی که به تازگی وارد بازار شده اند برای شناخته تر شدن سمیتوانند روی این پروسه سرمایه گذاری کنند. برند سیوا نیز در لحظه نوشتن این مقاله یکی از برند هایس نوپا شناخته میشود که هم اکنون متخصصان ما در حال بهبود ترافیک ارگانیک سایت هستند.
  • افزایش نرخ تبدیل: سئو می‌تواند به افزایش تعداد بازدیدکنندگانی که در وب‌سایت شما به مشتری تبدیل می‌شوند کمک کند. البته باید دقت داشته باشید که ظواهر در این امر بسیار تاثیر گذار هستند. یعنی اگر وبسایت شما در موتور های جستجو ترافیک خوبی داشته باشد اما ظاهر سایت شما جذب کننده نباشد ممکن است نرخ تبدیل شما به میزان قابل توجهی پایین بیاید.
  • کاهش هزینه‌های بازاریابی: با تکیه بر سئو برای جذب ترافیک، می‌توانید نیاز خود را به سایر روش‌های بازاریابی پرهزینه مانند تبلیغات پولی کاهش دهید. البته باز هم بر این موضوع تاکید داریم که سئو بدون هزینه نیست و متخصصان دستمزد های خوبی در این حوزه دریافت میکنند اما دقت داشته باشید که این کار هزینه کمتری نصبت به بازار یابی در بر خواهد داشت.

هزینه ها

هزینه سئو نمیتواند مقدار ثابتی داشته باشد از این رو هز پروژه ای نسبت به سختی کار قیمت گذاری میشود. تخمین و تعیین هزینه سئو تنها بعد از بررسی سایت توسط متخصصین این کار امکان پذیر میباشد اما به صورت کلی هزینه انجام خدمات سئو بین 5 میلیون تومان تا 30 میلیون تومان متغیر میباشد.

اگر به دنبال راه‌هایی برای بهبود عملکرد وب‌سایت خود در موتورهای جستجو هستید، سئو یک استراتژی ضروری است. با سرمایه‌گذاری در سئو، می‌توانید حضور آنلاین خود را ارتقا داده و به اهداف تجاری خود برسید.برای در یافت این خدمات با بهترین هزینه های ممکن میتوانید با خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ سیوا تماس گرفته و یا به یکی از شعب ما مراجعه نمایید.

آنچه در این مطلب میخوانید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *